Dnešní webový front-end podzim 2013, Plzeň
Svět webové font-end vývojařiny se díky novým technologiím a pracovním postupům během posledních několika let proměnil.
S pomocí nových vlastností CSS3 a HTML5, pracovními postupy jako progressive enhancement, nástroji jako CSS preprocesory ušetříte čas, který pak můžete vrátit uživatelům svých webů. Ti od vás dostanou rychlejší načítání, lepší viditelnost webu ve vyhledávačích nebo snadnější prohlížení na mobilních zařízeních.
Školení citlivě mixuje novinky a osvědčené postupy webového front-endu. Aktuality lektor pravidelně doplňuje a výklad prokládá vlastními zkušenostmi z praxe. Většinu probíraných témat uvidíte nakódované naživo a ty nejdůležitější si během kurzu sami vyzkoušíte.
Termín: | podzim 2013 | Počet účastníků: | 5 - 12 |
---|---|---|---|
Místo konání: | Plzeň | Rozsah: | 10:00 - 18:00 |
- Cena:
- 3.900 Kč bez DPH
Pro koho je kurz určen
Pro webové kódery a vývojáře, kteří už mají nějaké zkušenosti za sebou, ale nestíhají sledovat překotné dění na front-endu od chvíle, kdy i jejich klienti přestali používat MSIE. Nebo pro jejich manažery a grafiky, kteří chtějí mít přehled. Tenhle kurz je „front-end update”.
Požadavky na účastníky
Stačí vám základní znalost HTML a CSS a klidně jen malá praxe s vývojem webů. Vlastní notebook s vývojářským prostředím nebo nebo alespoň mobilní zařízení připojitelné k wifi je velké plus. Obejdete se bez nich, ale nic si pořádně nevyzkoušíte. Veškerý materiál dostanete e-mailem po skončení školení.
Lektor Martin Michálek Front-end vývojář
Martin Michálek je nadšenec webového front-endu. Píše blog vzhurudolu.cz, popularizuje HTML5, mobilní a responzivní webdesign a v neposlední řadě pomáhá vyvíjet weby. Školení nabíjí ostrými střelami z této praxe.
Během 14leté praxe ochutnal téměř všechna řemesla současného webdesignu – od designu přes programování, marketing nebo řízení projektů. Kódeřina je ale jeho srdcovka a moc rád vám ukáže proč.
Obsah školení
-
Prostředí a statistiky
Změny vyvolávají nová zařízení pro přístup k webu a umožňují prohlížeče v nich. Podíváme se tedy na aktuální statistiky a blíže na technologie co naší práci ovlivňují jako jsou například displeje typu Retina.
-
Zpět k základům: dobré HTML
Proč je dobré HTML a přístupnost vyznačkovaná pomocí WAI ARIA důležitá i mimo asistivní technologie? A jak dobré základy postavit?
-
Sémantický web konečně dorazil
Vy se dozvíte, jak s pomocí Schema.org a Facebook Open Graph udělat radost svým klientům.
-
Rychlost načítání
Eric Schmidt, CEO Google, říká: „Nikdy nepodceňte význam rychlosti.” Eric bohužel nedorazí, ale Martin se vám pokusí vysvětlit, proč je rychlost tak zásadní a jak zařídit, aby se vaše weby načítaly rychleji.
-
Mobilní web a responzivní webdesign
Všichni mluví o mobilním webu. A my? Budeme mluvit o mobilním webu. Alespoň krátce probereme specifika mobilních zařízení i jejich uživatelů a podíváme se jak vytvořit responzivní web.
-
Pracovní postupy
Co je a jak vám pomůže progressive enhancement? Proč nemusí web vypadat v každém prohlížeči stejně?
-
Fallback, prefix a polyfill
Co se za těmi pojmy skrývá? Divné nemoci nebo webařovi pomocníci?
-
HTML5
Proč a jak? Praktické základy — formuláře, < audio>, <video> a taky proč nepoužívat nové strukturální elementy.
-
CSS3
Nové CSS vlastnosti, to nejsou jen kulaté rohy a stíny. Představíme si na tucet nejdůležitějších nových vlastností včetně animací, přechodů a zásadních media queries.
-
LESS a další preprocesory
Nové technologie a požadavky na kódery nám ten původně jednoduchý CSS kód trochu komplikují. Představíme si asi nejznámější „zjednodušovač” — preprocesor LESS.
-
Twitter Bootstrap a další UI frameworky
K čemu jsou tyhle jQuery pro uživatelské rozhraní a na jakých projektech vám mohou ušetřit hrozně moc práce?
-
Modulární CSS: SMACSS
Na konci kurzu už budeme mít dostatek znalostí, abychom se podívali na zajímavé způsoby organizace CSS kódu, které užijete i na menších projektech.